ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    حسین یعقوبی
    مدیـــریت سـایت
    ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴
    3,901
    4,140

شیشه با استحکام فولاد ساخته شد !

دانشمندان ژاپنی اعلام کرده اند که شیشه ای با استحکام فولاد ساخته اند. توانایی ساخت شیشه هایی فوق العاده محکم می تواند منجر به ساخت نسل جدیدی از پنجره ها برای ساختمان ها و وسایل نقلیه شود و همچنین می تواند برای ساخت نمایشگر های وسایل الکترونیکی مانند تبلت ها، کامپیوترها و گوشی های هوشمند مورد استفاده قرار گیرد. تیم پژوهشی دانشگاه توکیو در موسسه علوم صنعتی این دانشگاه نتایج تحقیقات خود را در این مورد در ژونال Scientific Reports نیچر منتشر کرده است.
    اما ماده سری که در ساخت این شیشه محکم به کار می رود چیست؟ آلومینا! آلومینا اکسید آلومینیوم است و ترکیب آن با دی اکسید سیلیسیم، شیشه بسیار محکمی را ایجاد می کند. اما هنگامی که در گذشته دانشمندان سعی در افزودن مقادیر زیاد آلومینا به شیشه داشتند، مذاب به محض برخورد با مخزن نگهداری به سرعت متبلور شده و در نتیجه از تشیکل شیشه جلوگیری می شد. بنابراین تیم پژوهشی دانشگاه توکیو روشی را برای ساخت این شیشه ابداع کرد که نیازی به مخزن نگهداری نداشته باشد. در این روش اجزای تشکیل دهنده شیشه با استفاده از فشار گاز در هوا معلق می شود و در نتیجه شیشه ای شفاف با 50 درصد آلومینا و با مدول یانگ آهن و فولاد به دست می آید. کاربردهای این شیشه بسیار است، زیرا در نتایج این پژوهش ذکر شده است که شیشه آلومینایی که با شناورسازی ایرودینامیکی ساخته می شود، شیشه ای نازک، سبک و با نوری عالی است.

2. 3
    زهرا ف
    کاربر سایت
    163
    93
    ​سلام میخواستم بدونم این شیشه توبازارهس الان یانه اخه تویه کاری میخوام ازش استفاده کنم
    اگردردرااحساس كردي
    زنده اي.....
    امااگردردديگران رااحساس كردي
    انساني.....
  4. 1
    زهرا ف
    کاربر سایت
    163
    93
    ​اقاکسی نیست اینجاجواب بده من لازم دارم همچین شیشه ای رو پیدامیشه توایران یانه
    اگردردرااحساس كردي
    زنده اي.....
    انساني.....
  6. 1
    زهرا ف
    کاربر سایت
    163
    93
    سلام اقای یعقوبی این مطلبی که گذاشتین میخوام ازش استفاده کنم نگفتین توایران هست یانه
    اگردردرااحساس كردي
    زنده اي.....
    انساني.....
  8. 1
    مهرداد
    مدیر بخش دانشگاهی
    1,723
    1,185
    نقل قول نوشته اصلی توسط زهرا ف نمایش پست ها
    سلام اقای یعقوبی این مطلبی که گذاشتین میخوام ازش استفاده کنم نگفتین توایران هست یانه
    سلام،این اخبار روز دنیا هستش یعنی اینکه جدیدترین اتفاق در دنیای مواد....قطعا فعلا در حد آزمایشگاهی به این نتیجه رسیدن و زمان میبره تا به تولید انبوه برسه و وارد ایران بشه
    چرخی بزن
    مستی نما
    دل را بشوران و برو...
  10. 1
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع