ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    lotus
    کاربر سایت
    1
    16

New راهنمایی درمورد Scale زدن بر روی عکسهای متالوگرافی

اگه کسی میدونه چطور اسکیل بزنم روو عکسهای متالوگرافی لطفا کمکم کنه. (مثلا اسکیل 100 یا 50 میکرونی)
  2. 1
    آسمون
    ناظـم سایـت
    3,143
    2,397
    نقل قول نوشته اصلی توسط lotus نمایش پست ها
    اگه کسی میدونه چطور اسکیل بزنم روو عکسهای متالوگرافی لطفا کمکم کنه. (مثلا اسکیل 100 یا 50 میکرونی)

سلام دوست عزیز، این کار رو با scale bar نرم افزار ایمیج جی باید انجام بدید.

ضمن اینکه همون موقع عکس برداری در بزرگنمایی های مختلف باید درجه بندی میکروسکوپ رو هم تنظیم کنید و در هر بزرگنمایی یه عکس مث عکس کوچیک تصویر پایین بگیرید.

بعد توی نرم افزار ایمیج جی عکس در بزرگنمایی مدنظر رو با عکس درجه بندی شده ش باز میکنید و scale میزنید.

در واقع اول باید عکس خط کشو باز کنید، مقیاسو تنظیم کنید، بعد عکس خودتونو باز کنید و اسکیل بزنید.

.
    [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]

4. 1
    lotus
    کاربر سایت
    1
    16
    نقل قول نوشته اصلی توسط آسمون نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز، این کار رو با scale bar نرم افزار ایمیج جی باید انجام بدید.

ضمن اینکه همون موقع عکس برداری در بزرگنمایی های مختلف باید درجه بندی میکروسکوپ رو هم تنظیم کنید و در هر بزرگنمایی یه عکس مث عکس کوچیک تصویر پایین بگیرید.

بعد توی نرم افزار ایمیج جی عکس در بزرگنمایی مدنظر رو با عکس درجه بندی شده ش باز میکنید و scale میزنید.

در واقع اول باید عکس خط کشو باز کنید، مقیاسو تنظیم کنید، بعد عکس خودتونو باز کنید و اسکیل بزنید.

ممنونم. خودم یه همچین کاری کردم با یه سیم با قطر 100 میکرون و لی متاسفانه دقیق نیست اصلن. فقط منظورتونو از خط کش متوجه نشدم. ینی از چه خط کشی میتونم استفاده کنم؟
  6. 1
    آسمون
    ناظـم سایـت
    3,143
    2,397
    نقل قول نوشته اصلی توسط lotus نمایش پست ها
    ممنونم. خودم یه همچین کاری کردم با یه سیم با قطر 100 میکرون و لی متاسفانه دقیق نیست اصلن. فقط منظورتونو از خط کش متوجه نشدم. ینی از چه خط کشی میتونم استفاده کنم؟
    سیم؟؟؟

منظور من از خط کش ، خط کش و درجه بندی خود میکروسکوپ هست! نه یه شیء خارجی!!!! میکروسکوپ ها در جهت طول و عرض دو تا خط کش مدرج دارن.

همون زمان که دارید از نمونه تون عکس میگیرید ، باید روی بزرگنمایی های مختلف درجه بندی میکروسکوپ رو ببرید و عکس ببرید!

اون درجه بندی ، مقیاسش مشخص هست و به راحتی و دقیق میتونید اسکیل بزنید.
    ویرایش توسط آسمون : 2015/08/30 در ساعت 17:33
    .
    [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]

8. 3
    heeeee
    مدیـــر تالار مهندسی خوردگی
    984
    390
    سیم؟؟؟

منظور من از خط کش ، خط کش و درجه بندی خود میکروسکوپ هست! نه یه شیء خارجی!!!! میکروسکوپ ها در جهت طول و عرض دو تا خط کش مدرج دارن.

همون زمان که دارید از نمونه تون عکس میگیرید ، باید روی بزرگنمایی های مختلف درجه بندی میکروسکوپ رو ببرید و عکس ببرید!

سلام
    همونطور که خانم مهندس گفتند بهترین روش همین هست.
    اما اینکه شما میفرمایید سیم, گاها بعضی از میکروسکوپ های نوری رو دیدم که روی خودش اسکیل ندارند و به همین دلیل از یک سیم یا توری با اندازه مشخص در بزرگنمایی مورد نظر عکس میگیرند و بعد از اسکیل این سیم یا توری با استفاده از همین روش که مهندس گفتند استفاده میکتند.
    ویرایش توسط heeeee : 2015/09/03 در ساعت 22:56
    متی ترانا و نراک...
  10. 3
    lotus
    کاربر سایت
    1
    16
    سیم؟؟؟

ممنونم آسمون.
  12. 3
    lotus
    کاربر سایت
    1
    16
    نقل قول نوشته اصلی توسط heeeee نمایش پست ها
    سلام
    همونطور که خانم مهندس گفتند بهترین روش همین هست.
    اما اینکه شما میفرمایید سیم, گاها بعضی از میکروسکوپ های نوری رو دیدم که روی خودش اسکیل ندارند و به همین دلیل از یک سیم یا توری با اندازه مشخص در بزرگنمایی مورد نظر عکس میگیرند و بعد از اسکیل این سیم یا توری با استفاده از همین روش که مهندس گفتند استفاده میکتند.
    مرسی از راهنماییتون.
  14. 1
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع