ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11
    MeHr@N
    کاربر سایت
    77
    20

سوال راجب ایجاد کار در رشته مواد

سلام
    یک سوال داشتم
    تو رشته مواد میشه خودم واسه خودم کار درست کنم؟مثل زدن کارگاه تولیدی؟حداقل چقدر هزینه نیازه؟
  2. 2
    حسین یعقوبی
    مدیـــریت سـایت
    ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴
    3,901
    4,140
    نقل قول نوشته اصلی توسط MeHr@N نمایش پست ها
    سلام
    یک سوال داشتم
    تو رشته مواد میشه خودم واسه خودم کار درست کنم؟مثل زدن کارگاه تولیدی؟حداقل چقدر هزینه نیازه؟
    سلام بله که میشه

قبل از هرچیری شما بفرمایید که کدوم گرایش هستید و علاقه تون چه سمتیه ؟

بحث علاقه برای شروع کار خیلی مهمه ، بنظر من شرط اول همینه

4. 4
    MeHr@N
    کاربر سایت
    77
    20
    نقل قول نوشته اصلی توسط حسین یعقوبی نمایش پست ها
    سلام بله که میشه

قبل از هرچیری شما بفرمایید که کدوم گرایش هستید و علاقه تون چه سمتیه ؟

بحث علاقه برای شروع کار خیلی مهمه ، بنظر من شرط اول همینه
    من ترم دوم کارشناسی متالورژی صنعتی هستم می خوام راجب بازارکار و آینده ام تو این رشته بدونم که اگه مثلا میشه کارگاه تولیدی زد تو همین رشته ادامه بدم وگرنه بعد ترم دو تغییر رشته بدم
    راجب علاقه ام که همون طور که گفتم ترم دوم هستم هنوز باهاش کامل آشنا نشدم که ببینم به چی علاقه دارم
  6. 2
    حسین یعقوبی
    مدیـــریت سـایت
    3,901
    4,140
    من ترم دوم کارشناسی متالورژی صنعتی هستم می خوام راجب بازارکار و آینده ام تو این رشته بدونم که اگه مثلا میشه کارگاه تولیدی زد تو همین رشته ادامه بدم وگرنه بعد ترم دو تغییر رشته بدم
    راجب علاقه ام که همون طور که گفتم ترم دوم هستم هنوز باهاش کامل آشنا نشدم که ببینم به چی علاقه دارم
    کارگاه های : ریخته گری سنتی ، ریخته گری ماشینی ( دایکست ، ثقلی ) تزریق پلاستیک ، عملیات حرارتی ، آبکاری ، پرس و فورجینگ ، پوشش دهی ، روکش کاری ، انواع کارگاه های جوشکاری و فیلد بازرسی جوش ، تولید مواد نسوز ، تولید قطعات با الیاژهای نادر و آلیاژسازی مکانیکی ، بازیافت مواد و شمش سازی و ....

اتفاقاً متالورژی از رشته هایی هست که کار تولیدی زیاد می تونید انجام بدید ولی چون برای ایجاد کار در این رشته به یک سرمایه تقریباً بالا نیازه و حتماً باید بشکل کارگاهی و کارخانه ای صورت بگیره اوضاع استخدام زیاد جالب نیست در حال حاضر ، چرا که کارخانجات بزرگ و نیمه دولتی که استخدام آنچنانی ندارند و بسیار معدودن ، از طرفی شرکت های خصوصی هم خیلی ازون چیزی که باید باشن ضعیف تر هستن ( حداقل تا جایی که بنده رفتم و دیدم ) . منظورم اینه که مثلاً مثل رشته مهندسی عمران که در هر شرکت عمرانی یا پیمانکاری که فقط در حد یک مغازه اجاره کردن سرمایه می خواد اوضاع استخدامی ضعیفتری داره

و دلیلشم دقیقاً اینه که صنعت متالورژی برای پیشرفت سرمایه های عظیمی می طلبه و اصطلاحاً سنگ های بزرگتریه تا پیشرفت رشته ای مثل عمران یا رشته های پزشکی و نظری ، که با این وضعیت فعلی کشور فعلاً زیاد نمیشه روش حساب کرد .

در نهایت هم بنظرمن الان بهترین کاری که یک فارغ التحصیل متالورژی می تونه انجام بده اینه که به امید استخدام نباشه و آستین بالا بزنه و خودش دست بکار بشه

8. 6
    MeHr@N
    کاربر سایت
    77
    20
    کارگاه های : ریخته گری سنتی ، ریخته گری ماشینی ( دایکست ، ثقلی ) تزریق پلاستیک ، عملیات حرارتی ، آبکاری ، پرس و فورجینگ ، پوشش دهی ، روکش کاری ، انواع کارگاه های جوشکاری و فیلد بازرسی جوش ، تولید مواد نسوز ، تولید قطعات با الیاژهای نادر و آلیاژسازی مکانیکی ، بازیافت مواد و شمش سازی و ....

اتفاقاً متالورژی از رشته هایی هست که کار تولیدی زیاد می تونید انجام بدید ولی چون برای ایجاد کار در این رشته به یک سرمایه تقریباً بالا نیازه و حتماً باید بشکل کارگاهی و کارخانه ای صورت بگیره اوضاع استخدام زیاد جالب نیست در حال حاضر ، چرا که کارخانجات بزرگ و نیمه دولتی که استخدام آنچنانی ندارند و بسیار معدودن ، از طرفی شرکت های خصوصی هم خیلی ازون چیزی که باید باشن ضعیف تر هستن ( حداقل تا جایی که بنده رفتم و دیدم ) . منظورم اینه که مثلاً مثل رشته مهندسی عمران که در هر شرکت عمرانی یا پیمانکاری که فقط در حد یک مغازه اجاره کردن سرمایه می خواد اوضاع استخدامی ضعیفتری داره

و دلیلشم دقیقاً اینه که صنعت متالورژی برای پیشرفت سرمایه های عظیمی می طلبه و اصطلاحاً سنگ های بزرگتریه تا پیشرفت رشته ای مثل عمران یا رشته های پزشکی و نظری ، که با این وضعیت فعلی کشور فعلاً زیاد نمیشه روش حساب کرد .

در نهایت هم بنظرمن الان بهترین کاری که یک فارغ التحصیل متالورژی می تونه انجام بده اینه که به امید استخدام نباشه و آستین بالا بزنه و خودش دست بکار بشه
    ممنون از جوابتون
    یک سوال دیگه این سرمایه تقریباً بالا حداقل چقدر هست؟
  10. 1
    حسین یعقوبی
    مدیـــریت سـایت
    3,901
    4,140
    ممنون از جوابتون
    یک سوال دیگه این سرمایه تقریباً بالا حداقل چقدر هست؟
    جدا از هزینه مکان و سوله و کارگاه

هزینه تجهیزات برای یک ریخته گری سنتی حدود 10 تومن

ولی در کل هزینه تجهیزات بین 10 تا 30 میلیون تومن میشه جمع کرد

12. 6
    مهرداد
    مدیر بخش دانشگاهی
    1,723
    1,185
    سلام دوست عزیز
    بهت تبریک میگم به خاطر افکارت،بهترین کار ممکن همینی هست که توی فکرت داره قدم میزنه ،صنعت و تولید کشورمون خیلی جای کار داره و میشه خیلی کارها کرد باید کمی زحمت بکشی و دقیق بررسی کنی ایشالا موفق میشی...!!!
    چرخی بزن
    مستی نما
    دل را بشوران و برو...
  14. 5
    nooshin
    کاربر سایت
    19
    25
    سلام. من همین الان عضو سایتتون شدم و چون به شدت دنبال کار هستم این تاپیک نظرمو جلب کرد.
    اگه میشه اونایی که با تجربه ترن یه راه کار بدن واسه ورود به بازار کار. اوضاع خیلی افتضاحه همه جا 5سال سابقه کار میخواد و نیروی خانم نمیگیره! من نمیدونم با این اوضاع چرا موقه انتخاب رشته دانشگاه ظرفیت پذیرش خانم و آقا برابره!!! از طرفی بالاخره هر کس باید از یه جایی شروع کنه. من هرچیزی که به ذهنم میرسیده سعی کردم انجام بدم ولی همه ش بی فایده بوده و به در بسته خوردم.
    لطفا راهنمایی کنید.
  16. 4
    حسین یعقوبی
    مدیـــریت سـایت
    3,901
    4,140
    نقل قول نوشته اصلی توسط nooshin نمایش پست ها
    سلام. من همین الان عضو سایتتون شدم و چون به شدت دنبال کار هستم این تاپیک نظرمو جلب کرد.
    اگه میشه اونایی که با تجربه ترن یه راه کار بدن واسه ورود به بازار کار. اوضاع خیلی افتضاحه همه جا 5سال سابقه کار میخواد و نیروی خانم نمیگیره! من نمیدونم با این اوضاع چرا موقه انتخاب رشته دانشگاه ظرفیت پذیرش خانم و آقا برابره!!! از طرفی بالاخره هر کس باید از یه جایی شروع کنه. من هرچیزی که به ذهنم میرسیده سعی کردم انجام بدم ولی همه ش بی فایده بوده و به در بسته خوردم.
    لطفا راهنمایی کنید.
    سلام ،خب بفرمایید که در چه مقطعی هستید و گرایشتون چیه ؟ کدوم شهر هستید ؟ شاید بتونیم کمک کنیم

18. 4
    nooshin
    کاربر سایت
    19
    25
    سلام ،خب بفرمایید که در چه مقطعی هستید و گرایشتون چیه ؟ کدوم شهر هستید ؟ شاید بتونیم کمک کنیم
    من لیسانسم و ساکن همدان. تو لیسانس فکر نکنم گرایش خیلی مهم باشه برای کار کردن، گرایشم هم استخراجیه.
  20. 1
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع