ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 19
    OSTAD
    کاربرمسدود
    526
    652

1 تاپیک جامع بحث و گفت و گو در حوزه مهندس جوش و بازرسی

سلام دوستان و مهندسان عزیز

این تاپیک رو زدم تا مهندسان جوش و بازرسی و علاقه مندان به این گرایش در اینجا تبادل نظر کنند

منتظرم
    OSTAD
    کاربرمسدود
    526
    652
    خب بحث رو خودم شروع میکنم

به نظرتون بهترین کشور در زمینه جوشکاری کدومه؟
  3. 1
    OSTAD
    کاربرمسدود
    526
    652
    واقعا خسته نباشید با مشارکتتون

یه سوال دیگه دارم اصلا معنی انجمن به نظرتون چیه؟؟؟
  5. 1
    سینا شریفی
    مدیـــر تالار مهندسی متالورژی
    3,296
    3,218
    سلام مهندس....

به نظر من تو زمینه ی جوشکاری و بازرسی جوش امریکا و کانادا میتونن بهترین باشن....
    هم در عمل و هم در آموزش....
    شاید دلیلش هم این باشه که به این رشته بها میدن و اونو یه رشته جدا میدونن....
    و جوشکاری رو قسمت مهمی از صنعت میدونن و گرایشی از مواد نمیدونن...
    کشور های کمی هستن که جوشکاری رو جدا از مواد قرار بدن...

مهندس خوشحال میشم بحث رو ادامه بدیم... :)
    ویرایش توسط سینا شریفی : 2014/03/16 در ساعت 00:06

7. 2
    OSTAD
    کاربرمسدود
    526
    652
    ممنون مهندس دیگه واقعا داشتم ناامیدمی شدم خوبه که لااقل شما به جوش علاقه دارین

منم با شما موافقم جوشکاری اهمیت زیادی داره ولی چرا از مواد جدا کردند؟؟به نظرت این کار درستیه ؟
  9. 1
    سینا شریفی
    3,296
    3,218
    نقل قول نوشته اصلی توسط OSTAD نمایش پست ها
    ممنون مهندس دیگه واقعا داشتم ناامیدمی شدم خوبه که لااقل شما به جوش علاقه دارین

منم با شما موافقم جوشکاری اهمیت زیادی داره ولی چرا از مواد جدا کردند؟؟به نظرت این کار درستیه ؟

خواهش میکنم.... :)
    جوشکاری قسمت مهمی از مواد و جزئی از متالورژیه چون تمام قسمت ها ی متالورژی رو هم مثل گرما و سرما و دانه و رشد و ذوب و فاز وووو داره... و همین ها باعث شده که قسمتی از مواد و متالورژی بشه.... منم فکر نمیکردم در امریکا و کانادا جدا کرده باشن این رشته رو و به صورت کامل تر اونو آموزش بدن ولیمدتی پیش درموردش مطلب هایی خوندم و این رو متوجه شدم :)
    این طوری که من درموردش خوندم اونجا به جوشکار تجربی اهمیت زیادی نمیدن یعنی اونجا معنا نداره و کسی که صلاحیت جوشکاری و گواهینامه نداشته باشه نمیتونه جوشکاری کنه ولی تو ایران اینجوری نیست و جوشکاری که تجربی کار کرده رو بیشتر قبول دارن :)
    یا مثلا در کانادا و امریکا فرد جوشکار اگر گواهینامه ی جوشکاری داشته باشه و در اون قید شده باشه که فقط جوش صفحه میتونه انجام بده دیگه نمیتونه لوله رو جوشکاری کنه ولی تو ایران طرف جوشکار پنجره ساختمون بوده میاد جوش لوله 30 اینج انجام میده :) اینو دیدم که میگم :)
    ببینید مهندس مثلا در امریکا و کانادا در صنعت خودر به این نتیجه میرسن که میتونن از فلان فولاد استفاده کنن به دلیل وزن کم وووو ولی اولین فاکتوری که در نظر میگیرن جوشکاری اونه که از خودشون میپرسن جچوری باید جوشکاری بشه:) ولی تو ایران .... :)
    به قول دکتر مالکیان جوشکاری پاشنه آشیل علوم مهندسیه :)
    من نمیگم این کار درسته که جدا کردن ولی اونا با این کار نتیجه گرفتن شایدم این دلیلیش نباشه ولی من اینجوری برداشت کردم که شاید دلیل موفقیت اونا این باشه :)

11. 2
    سینا شریفی
    3,296
    3,218
    مهندس اینم یادم رقت بگم :

البته تو ایران جوشکاری داره خوب پیشرفت میکنه و خوب داره جلو میره و به صورت تخصصی تر دارن جلو میبرن .... ما هم استاد های خوبی داریم هم کسایی که به جوش علاقه دارن پس میشه خوب پیشرفت کرد... :) البته نباید اینو یادمون بره که اگه میخوایم جوش ایران موفق بشه باید آموزش در کنار صنعت باشه یعنی باید صنعت هم قسمتی از جوشکاری و آموزش اون بشه :)

13. 1
    OSTAD
    کاربرمسدود
    526
    652
    درسته مهندس ...

به نظر من صنعت جوش در ایران بیش از همه نیازمند آموزشه یعنی مهندسا اولین کاری که باید بکنند اینه که آموزش استاندارد های بین المللی رو داشته باشند و جوش از حالت تجربی دربیاد

و البته من مطلع شدم یه دستگاهی درست کردند که می تونه اموزش بده جوشکاری رو با هزینه های کم و نوعی شبیه ساز هست در واقع...

از طرف دیگه مشکل ما شعار دادنه نمیدونم قبول داری یا نه ولی واقعا شعار میدیم

الان بیشتر پروژه های مهم دست خارجی هاست تو جنوب و این یعنی چی؟؟
    به نظر من باید همه چیز داده بشه دست مهندسان داخلی و اگرم مهندسان داخلی اون تکنولوزی رو ندارند

خب میشه برای کسب تکنولوژی بورسشون کرد نظر شما چیه؟
  15. 2
    سینا شریفی
    3,296
    3,218
    نقل قول نوشته اصلی توسط OSTAD نمایش پست ها
    درسته مهندس ...

به نظر من صنعت جوش در ایران بیش از همه نیازمند آموزشه یعنی مهندسا اولین کاری که باید بکنند اینه که آموزش استاندارد های بین المللی رو داشته باشند و جوش از حالت تجربی دربیاد

و البته من مطلع شدم یه دستگاهی درست کردند که می تونه اموزش بده جوشکاری رو با هزینه های کم و نوعی شبیه ساز هست در واقع...

از طرف دیگه مشکل ما شعار دادنه نمیدونم قبول داری یا نه ولی واقعا شعار میدیم

الان بیشتر پروژه های مهم دست خارجی هاست تو جنوب و این یعنی چی؟؟
    به نظر من باید همه چیز داده بشه دست مهندسان داخلی و اگرم مهندسان داخلی اون تکنولوزی رو ندارند

خب میشه برای کسب تکنولوژی بورسشون کرد نظر شما چیه؟
    ببینید مهندس من فکر نمیکنم تجربه بد باشه.... تو خیلی چیزا رو تو تجربه آدم بدست میاره.... باید تجربه در کنال علم باشه.... درسته باید آموزش استاندارد ها رو داشته باشیم...و جوشکار ها باید گواهینامه های بین الملی بگیرن... و جوشکاری با علم باشن...
    دستگاه آموزش درست کردن؟ نمیدونستم :)
    این دستگاه ها حالا حالاها فکر نکنم تو ایران استفاده بشه :)
    شعار هست.... درسته .... ولی اگه همین شعار ها عمل بشه بهتره :)
    ببینید کشور های پیشرفته کاری کردن که ما محتاج اونا باشیم ... اگه دستگاهی بهمون میدن نحوه ی کار با اونو نمیگن و یا اینکه تعمیر اونو نمیگن :) کشور ضعیف باید محتاج باشه دیگه :)
    مهندسان داخلی باید اول علمش رو داشته باشن .... بعد به اونا داده بشه....
    بورس کردن درسته.... یه راهی هم هست ولی کی باید بورس کنه؟ وقتی به جوشکاری اهمیت داده نمیشه چی ؟ :)
    مهندس کار علم ایران از این حرفا گذشته...
    :)
    صنعتمون که بدتر...
    :)

17. 2
    OSTAD
    کاربرمسدود
    526
    652
    درسته موافقم ولی به نظر من
    باید سرمایه گزاری کرد چون این سرمایه در نهایت به خودمون برمیگرده
    ببینید به ظنر من مشکل اینه ما زیر بنایی کار نمیکنیم و سطحیه کارمون و این باعث شکست در صنعت شده

فونداسیون صنعت ما ضعیفه و این واقعا مشکل بزرگیه و اگه قرار باشه این طروی پیش بره اخر خوبی نداره چون به جایی نمیرسه

بورس کرددن چند تا مهندس خیلی بهتر از دادن دلار به مهندسان خارجی است موافقید؟
  19. 1
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 19

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع