ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 2 از 6 نخست 1234 ... آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 52
    arm_armi
    کاربر سایت
    0
    1
    ممنون
  2. 1
    K 1
    mahdi.tbt
    مدیـــر تالار سرامیک
    2,183
    1,418
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ho$$ein نمایش پست ها
    دغدغه ی همیشگی من و احتمالاً بقیه دوستان :

بنده خدا : مهندس رشته ت چیه ؟

من : مهندسی مواد .

بنده خدا : آهان چه رشته خوبی ! مهندس کراک و کریستال فرق دارن باهم یا یکی هستن ؟

من :

من : عزیز من مهندسی مواد ، مثلاً یکی از شاخه هاش متالورژیه

بنده خدا : آهان پس دانشکده پزشکی درس خوندی

من :

ببین مواد کلاً چند دسته دارن ، فلز و سرامیک و پلیمر و ...

بنده خدا : سرامیک ؟!؟!؟!؟؟؟!؟!

من : بهههله همین کاشی و سرامیک ، این موزائیک ها هم شاملش میشه

بنده خدا : پس که اینطور

من :

نیم ساعت بعد تو یه جمع دیگه :

اونیکی بنده خدا : مهندس رشته ت چیه ؟

من :

و این داستان ادامه دارد ...
    در تایید حرف جناب ادمین من هم خیلی با این موارد آشنا شدم اما تو این مواقع چند حالت داره :

1. اگر طرفم تحصیل کرده باشه مخصوصا رشته های فنی بهش میفهمونم که هر رشته فنی بدونه مواد هیچی نیست پشیزی ارزش نداره ، عمران و مکانیک و معماری و الکترونیک و کامپیوتر و هوافضا و مهندسی پزشکی و ... همشون بدون مواد ول معطلن.

2. اگر طرفم تحصیل کرده نباشه بهش میگم تو همین اتاقی که هستیم یه چیزی انتخاب کن تا بهت بگم مهندسی مواد چه کاربردی داره تو تولید اون جسم مورد نظر

3. یه وقتایی هم که حوصله ندارم یا اصلا جواب نمیدم ، چون از قدیم گفتم جواب ابلهان خاموشیست ، یا میگم آره همونی که شما میگی درسته ، همون مواد مخدر تخصص ماست. اما به کار شما نمیاد شما نزده عقلت پریده
  4. 8
    K 1
    K 1
    کاربر سایت
    53
    251

Rofl2 خاطرات سربازی موادی ها ...

در بین نیروهای نظامی و انتظامی به جز دسته اندکی که از دانشکده های نظامی فارق التحصیل میشوند، عمده نیروها با تحصیلات پایینی وارد نظام شده و بعد با گذر سنوات ترفیع و درجه میگیرند و مهمتر از آن به خاطر مسئوولیت مبارزه با مواد مخدر لغت « مواد » در بین نظامی ها به میزان 100% مترادف است با مواد مخدر و یک نظامی هیچ موادی جز مواد مخدر نمی شناسد ...

در دوران آموزشی یک سرهنگهای قدیمی داشتیم که فرد بسیار متین و دوست داشتنی بود و بچه ها با او خیلی راحت بودند . در آخرین روزهای آموزشی محل تقسیم نیروها دغدغه همه سربازها بود. همه از او میخواستند که پیش بینی کند که در چه قسمتی فرستاده می شود ...
    او نیز با پرسیدن رشته ها و تجارب خود در بخشهای مختلف و سالهای قبل پیش بینی می کرد ...
    نکته جالب اینکه با وجود این همه آقایان فارق التحصیل مواد ، این جناب سرهنگ ما تا حالا حتی اسم رشته مواد را نشنیده بود ...
    از یکی پرسید شما چه رشته ای خوانده اید ؟ گفت مکانیک او هم گفت شما در لژستیک می افتید دیگری گفت روانشناسی و او گفت شما در واحد مطالعات مردمی دفتر تهران می افتید و ...

رسید به ما ...
    با توجه به آشنایی او با همه قسمتها فکر نمی کردم تا کنون نام مواد را نشنیده باشد و بدون مقدمه گفتم : مواد
    اول فکر کرد اشتباه شنیده ، پرسید چی ؟ دوباره گفتم مواد
    برگشت نگاهی به من کرد و کمی مکث کرد و با تعجب پرسید : مواد ؟؟؟!!!
    اولش فکر کرد دارم مسخره میکنم ، (دست انداختن افسرها توسط سربازها از امور متداول پادگان ما بود )
    ولی با شناختی که در طول آموزشی از من داشت که فرد بسیار متین و متشخص و باوقار و فهمیده و .... بودم ( چقدر از خودم تعریف کردم )
    مجدداً با تعجب پرسید : « یعنی شما رفتی دانشگاه رشته مواد خوندی ؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!! »
    از آنجا که خودش هم فرد محترمی بود دیگران همه شروع کردند به توضیح دادن که مواد یک رشته دانشگاهی است و خیلی از دانشگاه ها دارند و یکی میگفت برادر من هم مواد هست و دیگری ... تا اینکه این جناب سرهنگ ما قانع شد که هیچ شیطنتی در کار نیست و من واقعاً رشته مواد خوانده ام .
    این در حالی بود که از تعجب داشت شاخ در می آورد !!!
    بعد فوری خودش را جمع کرد و برای اینکه جلوی بچه ها کم نیاورد گفت :

میدونم میدونم ... ما خیلی وقته که کارشناسای مواد داریم که در واحد مبارزه با مواد مخدر به بچه ها آموزش می دند .
    بعد نگاهی به من انداخت و گفت : تو هم حتماً در واحد
    پیشگیری یا مبارزه با مواد مخدر خدمت خواهی کرد !!!

حالا ما رو بگی :
    ویرایش توسط K 1 : 2013/12/03 در ساعت 17:41
    .
  6. 6
    K 1
    K 1
    کاربر سایت
    53
    251
    نقل قول نوشته اصلی توسط K 1 نمایش پست ها
    در بین نیروهای نظامی و انتظامی به جز دسته اندکی که از دانشکده های نظامی فارق التحصیل میشوند، عمده نیروها با تحصیلات پایینی وارد نظام شده و بعد با گذر سنوات ترفیع و درجه میگیرند و مهمتر از آن به خاطر مسئوولیت مبارزه با مواد مخدر لغت « مواد » در بین نظامی ها به میزان 100% مترادف است با مواد مخدر و یک نظامی هیچ موادی جز مواد مخدر نمی شناسد ...

در دوران آموزشی یک سرهنگهای قدیمی داشتیم که فرد بسیار متین و دوست داشتنی بود و بچه ها با او خیلی راحت بودند . در آخرین روزهای آموزشی محل تقسیم نیروها دغدغه همه سربازها بود. همه از او میخواستند که پیش بینی کند که در چه قسمتی فرستاده می شود ...
    او نیز با پرسیدن رشته ها و تجارب خود در بخشهای مختلف و سالهای قبل پیش بینی می کرد ...
    نکته جالب اینکه با وجود این همه آقایان فارق التحصیل مواد ، این جناب سرهنگ ما تا حالا حتی اسم رشته مواد را نشنیده بود ...
    از یکی پرسید شما چه رشته ای خوانده اید ؟ گفت مکانیک او هم گفت شما در لژستیک می افتید دیگری گفت روانشناسی و او گفت شما در واحد مطالعات مردمی دفتر تهران می افتید و ...

رسید به ما ...
    با توجه به آشنایی او با همه قسمتها فکر نمی کردم تا کنون نام مواد را نشنیده باشد و بدون مقدمه گفتم : مواد
    اول فکر کرد اشتباه شنیده ، پرسید چی ؟ دوباره گفتم مواد
    برگشت نگاهی به من کرد و کمی مکث کرد و با تعجب پرسید : مواد ؟؟؟!!!
    اولش فکر کرد دارم مسخره میکنم ، (دست انداختن افسرها توسط سربازها از امور متداول پادگان ما بود )
    ولی با شناختی که در طول آموزشی از من داشت که فرد بسیار متین و متشخص و باوقار و فهمیده و .... بودم ( چقدر از خودم تعریف کردم )
    مجدداً با تعجب پرسید : « یعنی شما رفتی دانشگاه رشته مواد خوندی ؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!! »
    از آنجا که خودش هم فرد محترمی بود دیگران همه شروع کردند به توضیح دادن که مواد یک رشته دانشگاهی است و خیلی از دانشگاه ها دارند و یکی میگفت برادر من هم مواد هست و دیگری ... تا اینکه این جناب سرهنگ ما قانع شد که هیچ شیطنتی در کار نیست و من واقعاً رشته مواد خوانده ام .
    این در حالی بود که از تعجب داشت شاخ در می آورد !!!
    بعد فوری خودش را جمع کرد و برای اینکه جلوی بچه ها کم نیاورد گفت :

میدونم میدونم ... ما خیلی وقته که کارشناسای مواد داریم که در واحد مبارزه با مواد مخدر به بچه ها آموزش می دند .
    بعد نگاهی به من انداخت و گفت : تو هم حتماً در واحد
    پیشگیری یا مبارزه با مواد مخدر خدمت خواهی کرد !!!

حالا ما رو بگی :
    فکرشو بکن ...
    بچه هایی که ارشد شناسایی می خونند بعد میرند خدمت ،
    طبق این اصل توی واحد « حفاظت اطلاعات » خدمت می کنند

دوستان لطفاً شما هم خاطره برخورد با رشته خود در دوران سربازی را پست کنید . حتماً جالب خواهد بود ...
    ویرایش توسط K 1 : 2013/12/03 در ساعت 17:41
    .
  8. 3
    K 1
    K 1
    کاربر سایت
    53
    251

Thumb مواد یعنی همه چیز !

یک روز توی خوابگاه دانشجویی یکی از بچه ها ی اهوازی که تازه از خانه برگشته بود میگفت خانواده برایش مقداری خوراکی محلی شبیه آجیل فرستاده اند ولی چون یک نوع از آن را دوست ندارد مجبور است همه را دور بریزد . و از این جریان کلی حالش گرفته بود .

به او گفتم چرا ناراحت باشی در حالی که ما در دانشگاه دانشجوی مواد هم داریم ...
    تا خواست یک نگاه سفیه اندر عاقل به من بیندازد ... گفتم ساکت شو و فقط نگاه کن .

آجیلش شامل گندم و برنج و بو داده و نوعی بَن و شاه دانه بود .
    من هم چند ظرف و چند آبکش تهیه کردم و هر 4 کمپوننت را با روشهای کانه آرایی و جدایش ثقلی و سرندی و ... جدا کردم ...
    بعد در حالی که هنوز رطوبت داشت به همه نمک زدم و یک دسته را در آفتاب و دسته دیگری را روی بخاری در حرارت ملایم و یکی را هم در تابه روی حرارت اجاق خشک کردم و هر 4 کمپوننت را در 4 ظرف جدا گانه به او تحویل دادم .

کلی ذوق زده شده بود که کسی بتواند از علمش در زندگی هم استفاده کند !
    من هم از فرصت استفاده کردم و کمی برای مواد تبلیغ کردم و گفتم :

بععععله داداش ، ما اینیم دیگه .... مواد یعنی همه چیز !
    .
  10. 5
    سینا شریفی
    مدیـــر تالار مهندسی متالورژی
    3,296
    3,218
    :)
    به اون خوارکی میگن گندوم برشتوک یا همون گندم برشته...
    اون که میگین مثل بن هست هم بهش میگن کلخونگ :)

این خوراکی هم بختیاری ها درست میکنن نه اهوازی ها :)

دنیا موادی ها...

12. 4
    K 1
    K 1
    کاربر سایت
    53
    251
    نقل قول نوشته اصلی توسط سینا شریفی نمایش پست ها
    به اون خوارکی میگن گندوم برشتوک یا همون گندم برشته...
    اون که میگین مثل بن هست هم بهش میگن کلخونگ :)

این خوراکی هم بختیاری ها درست میکنن نه اهوازی ها :)

دنیا موادی ها...

سلام داداش سینا
    یادم نبود شما هم اهوازی هستید
    ولی طرف اهوازی بود یا شاید هم بختیاری اهل اهواز ... هرچه بود مثل خودت خیلی آقا و با مرام بود .

ضمناً همان بن یا به قول شما کلخونگ چون پوست چربی داره خاصیت آبگریز ( Hydrophobe ) داشت
    و میشد با روش فلوتاسیون هم جدایش کرد .
    خداییش حال کردی چطور با یک تکنیک موادی به اندوه بشریت پایان دادم ؟!

سینا جان تا جایی که من میدانم شاه دانه یک گیاه است ولی جالبه که میگفت آن نوع شاه دانه را از مورچه به دست می آورند !!!!! راست گفته یا شوخی میکرد ؟!
    .
  14. 3
    سینا شریفی
    مدیـــر تالار مهندسی متالورژی
    3,296
    3,218
    نقل قول نوشته اصلی توسط K 1 نمایش پست ها
    سلام داداش سینا
    یادم نبود شما هم اهوازی هستید
    ولی طرف اهوازی بود یا شاید هم بختیاری اهل اهواز ... هرچه بود مثل خودت خیلی آقا و با مرام بود .

ضمناً همان بن یا به قول شما کلخونگ چون پوست چربی داره خاصیت آبگریز ( Hydrophobe ) داشت
    و میشد با روش فلوتاسیون هم جدایش کرد .
    خداییش حال کردی چطور با یک تکنیک موادی به اندوه بشریت پایان دادم ؟!

سینا جان تا جایی که من میدانم شاه دانه یک گیاه است ولی جالبه که میگفت آن نوع شاه دانه را از مورچه به دست می آورند !!!!! راست گفته یا شوخی میکرد ؟!

بله درسته احتمالا بختیاری اهوازی بوده...
    من هم بختیاری هستم :)

بله موادی ها همه فن حریفن... مواد نباشه دنیا هیچه.. :)

شاه دونه رو از مورچه بدست میارن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ من اولین باره اینو میشنوم :)
    احتمالا شوخی میکردن...

16. 2
    K 1
    K 1
    کاربر سایت
    53
    251
    استاد :
    ﺷﺘﺮﻫﺎ 4 ﺩﺳﺘﻪ ﻫﺴﺘﻨﺪ :

1. ﺷﺘﺮﻫﺎیی ﮑﻪ ﺩﺭ ﺧﻮﺍﺏ ﭘﻨﺒﻪ ﺩﺍﻧﻪ ﻣﻴﺒﻴﻨﻨﺪ
    2 . ﺷﺘﺮﻫﺎیی ﮑﻪ ﺑﺎ ﺑﺎﺭﺷﻮﻥ ﮔﻢ ﻣﻴﺸﻦ
    3 .ﺷﺘﺮﻫﺎیی ﮑﻪ ﺩﺭِ ﺧﻮﻧﻪ ﻫﻤﻪ ﻣﻴﺨﺎﺑﻦ
    4 .ﺷﺘﺮﻫﺎیی ﮑه ... که!
    یادم نمیاد،
    به عنوان تحقیق فردا یه صفحه آ4 در مورد نوع چهارم بنویسین بیارین!
    .
  18. 4
    K 1
    K 1
    کاربر سایت
    53
    251
    ﻣﻐﺰ ﺍﻧﺴﺎﻥ ﭘﺮ ﮐﺎﺭﺗﺮﯾﻦ ﺟﺎﯼ ﺑﺪﻧﻪ!
    ﺍﻭﻥ همۀ ۲۴ ﺳﺎﻋﺖ ﺷﺒﺎﻧﻪ ﺭﻭﺯ ﻭ همۀ ۳۶۵ ﺭﻭﺯ ﺳﺎﻝ ﺭﻭ ﮐﺎﺭ ﻣﯿﮑﻨﻪ
    ﮐﺎﺭ ﺍﻭﻥ ﺍﺯ ﻟﺤﻈﻪ ﺗﻮﻟﺪ ﺁﻏﺎﺯ ﻣﯿﺸﻪ ﻭ ﻓﻘﻂ ﻭﻗﺘﯽ ﻣﺘﻮﻗﻒ میشه که ...
    ما وارد سالنِ امتحانات میشیم ..!
    .
  20. 5
صفحه 2 از 6 نخست 1234 ... آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 52

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع